Kako bi bilo, če bi obvezne učne vsebine v slovenskih srednjih šolah vključevale temeljna znanja računalništva in informatike?
Vabljeni na sodelovanje v spletnem prenosu prve letne konference projekta KATARINA – Vsak naj bo deležen temeljnih znanj računalništva in informatike, ki bo potekala, v petek, 4.10., med 9. in 17. uro in ki odgovarja prav na naše uvodno vprašanje.
V projektu sodeluje deset slovenskih srednjih šol, ki pod vodstvom Fakultete za računalništvo Univerza v Ljubljani pri srednješolcih eksperimentalno razvijajo temeljna znanja s področja računalništva in informatike, kot so algoritmi, programiranje, omrežja in internet, podatki in analiza. Na konferenci bodo šole predstavile svoje dosedanje delo in izkušnje, spoznali pa bomo tudi dobro prakso iz tujine, kjer je računalništvo in informatika kot temeljno znanje za 21. stoletje že vključeno v obvezni del učnega načrta.
Dogodka se lahko udeležite na
tej povezavi: https://video.arnes.si/watch/live/bxccvwmqq14z.
Projekt Katarina (2023-2026)
je del širšega sklopa eksperimentalnih
projektov poučevanja temeljnih vsebin računalništva in
informatike ter vključuje še projekta B-RIN in MARINKA, v
katerih sodelujejo vrtci in osnovne šole.
Vsi trije eksperimentalni projekti so sofinancirani s strani Ministrstva za vzgojo in izobraževanje ter Evropske unije - NextGenerationEU prek nacionalnega Načrta za okrevanje in odpornost.