Pogovarjamo se o RIN in MINUT

Sodelovanje na konferenci DigDaktika

Sodelovanje na konferenci DigDaktika

od Matija Lokar -
Število odgovorov: 37

TL;DR;   Predvideno je, da boste sodelovali na konferenci DigDaktika. Zato se morate udeležiti spletnega sestanka v ponedeljek, 13. 2. ob 19:00 na https://uni-lj-si.zoom.us/my/matijalokar   Več v datoteki Sodelovanje na konferenci DigDaktika

===================== Za vztrajne ==============================================================================================================================

V naših skupnih aktivnostih smo predvideli tudi udeležbo na različnih konferencah. In sedaj je čas, da reagiramo na najavo prve. Celotno besedilo je na voljo tudi v datoteki Sodelovanje na konferenci DigDaktika, v razdelku Konference-DigDaktika.


Sodelovanje na konferenci DigDaktika

  • Konferenca DIGDAKTIKA bo potekala 30. avgusta 2023, od 9. do 16.30, v Cankarjevem domu v Ljubljani

  • https://digdaktika.splet.arnes.si/ 

  • Možna bo tudi udeležba na daljavo

  • Kotizacije ni

  • Rok za oddajo prispevka je 28. 2. 2023.

Želimo si, da bi na tej konferenci sodelovali tudi vi, udeleženci projekta MINUT NAPOJ. Pri tem želimo slediti nekako trem ciljem: 

  • Cilj_A: predstaviti svoje delo kolegicam in kolegom

  • Cilj_B: dobiti točke za napredovanje – gre za medn. konf.  

  • Cilj_C: pridobiti sodelavce , ki bi izvedli učno temo po našem/vašem gradivu (skupaj z anketo)

Radi bi, da prav vsaka skupina (par, oz. trojka) odda prispevek za konferenco. Računamo, da bodo vse prjave  sprejete.  

O sami prijavi na konferenco bi se pomenili na spletnem srečanju

                            v ponedeljek, 13. 2. ob 19:00 na https://uni-lj-si.zoom.us/my/matijalokar 

Takrat se bomo tudi dogovorili o nadaljnjih korakih v našem projektu. Če res takrat ne morete biti prisotni, bomo srečanje posneli in si boste lahko posnetek ogledali. 

Za prijavo potrebujete “le” ustrezen naslov in 200 beseden povzetek tega, o čem boste govorili. Da bo lažje, smo pripravili osnutka dveh “splošnih “ prispevkov, na osnovi prosojnic, ki ste jih pred kratkim pisali in glede na osnovi vaših opisov projektov v spletni učilnici pa še za osnutek za projekt Kameleon malo drugače. Vse te tri datoteke (kot tudi to) najdete v razdelku DigiDaktika. 

Prosimo, če v spletnem Forumu na https://nova-ucilnica.acm.si/mod/forum/view.php?id=1834 čimprej potrdite svojo udeležbo na ponedeljkovem srečanju, oziroma sporočite vašo morebitno zadržanost. Če se le uspete dogovoriti v svoji skupini, potrdite tudi to, da boste sodelovali s prispevkom. Odlično bi bilo, če bi že predlagali ustrezen naslov! 

V nadaljevanju boste v Forumu objavili svoje naslove in povzeteke in prosili ostale sodelujoče v celotnem projektu za komentarje. Potem pa bomo najkasneje do torka, 28. 2. oddali prispevke na https://1ka.arnes.si/konferencaddk Tam si lahko tudi ogledate določene smernice za pripravo (dodatne smernice dobite s klikom na gumb Pošlji [ko še nič ne pošiljate, ampak le dobite obrazec za oddajo z navodili]



V odgovor na Matija Lokar

Zadeva: Sodelovanje na konferenci DigDaktika - potrditev/zavrnitev udeležbe

od Matija Lokar -

Čimprej potrdite svojo udeležbo na srečanju

                            v ponedeljek, 13. 2. ob 19:00 na https://uni-lj-si.zoom.us/my/matijalokar

oziroma sporočite vašo morebitno zadržanost. Torej PRAV VSI odgovorite (čimprej)

Če se le uspete dogovoriti v svoji skupini, potrdite tudi to, da boste sodelovali s prispevkom. Odlično bi bilo, če bi že predlagali ustrezen naslov!


V odgovor na Matija Lokar

Zadeva: Sodelovanje na konferenci DigDaktika - potrditev/zavrnitev udeležbe

od Irena Nančovska Šerbec -
Potrjujem.


Dodajam:

Učiteljske pare vabimo, da sestavijo kratke opise idej za projektno učno delo pri MINUT. Povzetki naj bodo dolgi cca. 200 besed. Besedilo naj bo napisano tako, da ga razumejo drugi učitelji in v skladu z navodili konference DIGDAKTIKA. Tukaj je video-navodilo.
S tem boste:
-predstavili svoje delo na DIGDAKTIKA (podrobnosti tukaj, pozor: rok za oddajo 28.2.) 
-morda pozneje uprabili razširjeno in drugače predstavljeno besedilo za konferencah NAK23, STEAMcolab
-motivirali kolege, da preizkusijo ideje, ki so jih razvili v projektu

Npr. Na konferenci SEAMcolab bi predvidoma predstavljali celotno projektno učno delo, z različnimi stopnjami integracije v kurikulumu, izpostavljenimi cilji, od ideje do izvedbe, preverjanja, vključno z analizo anket.

S tem bi poskrbeli za širjenje naših idej in zbiranje “točk”  za napredovanje.

Pare oz. trojice vabimo, da povzetke napišejo čim prej (deadline 28. 2.). Povzetke zbiramo tukaj.

V odgovor na Irena Nančovska Šerbec

Zadeva: Sodelovanje na konferenci DigDaktika - potrditev/zavrnitev udeležbe

od Irena Nančovska Šerbec -

Rada bi vas spomnila, da smo se dogovorili:
če boste povzetek za DigDaktiko napisali in ga objavili v tej učilnici do 23. 2., ga bomo lahko progledali in poskusli izboljšati.
Mislim, da lahko podaljšamo do 24. 2. 


V odgovor na Matija Lokar

Zadeva: Sodelovanje na konferenci DigDaktika - potrditev/zavrnitev udeležbe

od Lenka Keček -

Zdravo,

potrjujem udeležbo na srečanju (13. 2.)

Z Romanom sva pripravljena sodelovati na DigDaktiki.

Lep pozdrav,

Lenka

V odgovor na Matija Lokar

Zadeva: Sodelovanje na konferenci DigDaktika

od Matija Lokar -

Lepo prosim, da se takoj odzovete in v Forumu potrditev svojo udeležbo na 

spletnem srečanju

                            v ponedeljek, 13. 2. ob 19:00 na https://uni-lj-si.zoom.us/my/matijalokar 

Takrat se bomo tudi dogovorili o nadaljnjih korakih v našem projektu.

================================================================================================

V odgovor na Matija Lokar

Zadeva: Sodelovanje na konferenci DigDaktika

od Mia Zala Smrečnik -

Pozdravljeni,

srečanja se po vsej verjetnosti ne bom mogla udeležiti.

Miren dan želim,

Mia Zala Smrečnik 

V odgovor na Mia Zala Smrečnik

Zadeva: Sodelovanje na konferenci DigDaktika

od Maša Mohar -

Pozdravlljeni, 

jutri bom na sestanku ob 19:00. Prilagam tudi najin povzetek projekta Kemijski kalkulator za konferenco DigDaktika. Prosim za mnenje.

Lep pozdrav,

Maša Mohar

V odgovor na Maša Mohar

Zadeva: Sodelovanje na konferenci DigDaktika

od Matija Lokar -

Hvala Maša!

Bomo pogledali. Naj bo to "opomnik" tudi za ostale, da čimprej objavijo svoje povzetke. Rekli smo najkasneje do 23. 2. 

Odlično bo, če bo še kdo med vami pogledal Mašin in Gabrijelin povzetek in jima napisal svoje predloge. 

===========================

Glede sestanka pa - mislim, da si se zmotila. Do menjeno je 

vsak drugi in četrti ponedeljek v mesecu se pogovarjamo od 19:30 - 20:00 na https://uni-lj-si.zoom.us/my/matijalokar 

oz. 

         Spisek predvidenih datumov: 13. 2., 27. 2., 13. 3., 27. 3, 10. 4., 24. 4., 8. 5, 22. 5.


V odgovor na Matija Lokar

Zadeva: Sodelovanje na konferenci DigDaktika

od Maša Mohar -

Pozdravljeni,

joj ja se opravičujem, nekako sem v glavi že preskočila en teden :). Hvaležni bova vsakega mnenja.

Lep pozdrav,

Maša Mohar

V odgovor na Maša Mohar

Zadeva: Sodelovanje na konferenci DigDaktika

od Matija Lokar -

Mislim, da je prispevek kvalitetno pripravljen. Seveda pa nism mogel iz svoje kože in sem pripravil nekoliko spremenjeno različico. Morda kaj iz napisanega pride prav. 

V odgovor na Matija Lokar

Zadeva: Sodelovanje na konferenci DigDaktika

od Maša Mohar -

Pozdravljeni,

jaz sem poskusila še malo spesnit in dokončat povzetek, da bo ustrezal pogojem do 200 besed. Upoštevala sem tudi vaše predloge in dodala še malce svojega pridiha. Upam, da bo dobro. Hvala za popravke.

Lp

Maša Mohar

V odgovor na Maša Mohar

Zadeva: Sodelovanje na konferenci DigDaktika

od Matija Lokar -
V odgovor na Matija Lokar

Zadeva: Sodelovanje na konferenci DigDaktika

od Uroš Ocepek -

Tudi s kolegico Mojco ne bova sodelovala na konferenci DigDaktika. Sam bom sicer prisoten na konferenci kot plenarni govorec - ampak v tem trenutku imam konkretne (pre)obremenitve, da bi se posvetil resneje še enemu prispevku.

V odgovor na Matija Lokar

Zadeva: Sodelovanje na konferenci DigDaktika

od Roman Bobnarič -
V odgovor na Roman Bobnarič

Zadeva: Sodelovanje na konferenci DigDaktika

od Irena Nančovska Šerbec -

Ideja je odlična. Pošiljam svoje ideje za izboljšavo. NIsem prepričana ali držijo poravki o meritvah, ki sem jih povzela iz drugega dela. Mislim, da druge polovice ne potrebujeta za prijavo povzetka, ampak vama zagotovo pride prav pri predstavitvi avgusta. 

Prehitela sem Matijo!

V odgovor na Irena Nančovska Šerbec

Zadeva: Sodelovanje na konferenci DigDaktika

od Matija Lokar -

Še moja ????? (koliko, včasih je bil ocenjen strošek sporočila 2 centa ;-)) centa:

Fino, tako kot povzetek za konferenco kot sama predstavitev projekta. Nekaj dodatnih predlogov glj priloženo datoteko.

V odgovor na Matija Lokar

Zadeva: Sodelovanje na konferenci DigDaktika

od Andrej Brodnik -

Še moji predlogi.

Poskusil sem dodati poudarek temeljnih znanj RIN. Mislim, da potrebujemo več zavedanja o temeljnih znanjih RIN in njihovem vključevanju oziroma uporabi za izdelavo konkretnih artefaktov.

Lep dan in LPA

V odgovor na Andrej Brodnik

Zadeva: Sodelovanje na konferenci DigDaktika

od Roman Bobnarič -

Lep pozdrav,

hvala za vse pripombe. Zadevo sem skrajšal, ker je štrlela preko 200 besed.
Ugotovil sem, da moraš biti mojster besede, če želiš nekaj konkretno povedati s čim manj besedami. Se kar nekako izgubimo, ko je tega več.
Zato sem se lotil razmišljanja, kaj lahko zavržem da ne okrnem smisla a vseeno nekaj še dobim nazaj. Upam, da mi je uspelo.

Lp,Roman

V odgovor na Matija Lokar

Zadeva: Sodelovanje na konferenci DigDaktika

od Irena Mrak Merhar -

Živjo!

Prilagam najin opis projekta za konferenco DigDaktika. Nisem še zadovoljna in ga bom do ponedeljka še popravila. Če ima kdo kakšen komentar že prej, seveda dobrodošel.

Hkrati se opravičujem, ker 13.2. nisem bila na zoomu - tisti vikend je umrla prijateljica (28 let) in so mi svari ob vsem enostavno šle iz glave...

Lep pozdrav!

V odgovor na Irena Mrak Merhar

Zadeva: Sodelovanje na konferenci DigDaktika

od Matija Lokar -

Mislim, da je zadeva že sedaj dobra. Nekaj opomb v priloženi datoteki! 

V odgovor na Matija Lokar

Zadeva: Sodelovanje na konferenci DigDaktika

od Irena Nančovska Šerbec -

Popravke smo vnašali vzporedno. Škoda.

Zdaj bodo avotrice ločeno vnašale komentarje. Matija imaš prav, "na dijaka osredotočeno učenje" (krasno se sliši med pedagogi) 

Uh, izgleda, da sem jaz najbolj tečna učiteljica.: težim s povezovanjem področij in iskanjem temeljnih znanj iz RIN. Mogoče zato, ker mene ni bilo, ko ste projekte predstavljali. Ampak na konferencah mora biti predstavljeno tako, da vsi razumemo.

V odgovor na Matija Lokar

Zadeva: Sodelovanje na konferenci DigDaktika

od Matija Lokar -

Torej, če prav vem, ste vsi, ki ste prijavili sodelovanje v konferenci DigiDaktika, ki bo konec avgusta, dobili informacijo, da je vaš prispevek sprejet v obliki plakata. 

Torej naj bi bili na DIgiDaktiki:

  • Irena in Rok
  • Irena in Klavdija
  • Roman in Lenka
  • Jelka in Maša
  • Andrej in Matija
  • Irena in Matija

Torej predstavili bi 3 splošne teme in tri MINUT NAPOJ projekte. Sem koga spustil?

Ne pozabite, da je do petka potrebno oddati razširjeni povzetek, sliko in misel. 

Menili smo se, da bi imeli kar vsi neko skupno misel, ki bi odražala naš MINUT NAPOJ projekt. Prosim, če premislite, predlagate (kar tukaj v Forumu), vsekakor pa se moramo za misel odločiti v ponedeljek!   Seveda so zaželeni "vložki" vseh, tudi, če niamte prispevka na DigiDaktiki.